Главная | Регистрация | Вход | RSS  


Вы вошли как Гость
Группа "Гости"Приветствую Вас Гость


Меню сайта
Вход/Регистрация
Категории раздела
Статьи Кредитного Союза [60]
Опрос
Какими услугами КС Вы, пользуетесь?
Всего ответов: 899
Он-лайн

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Погода

Каталог статей

Главная » Статьи » Статьи Кредитного Союза » Статьи Кредитного Союза

Міжнародний науково-практичний Форум учасників ринку кредитної кооперації м. Севастополі.

На ринку кредитної кооперації

Відбувся I Міжнародний науково-практичний Форум учасників ринку кредитної кооперації м. Севастополі.

 

Кооперативні спілки України переживають не кращі часи. Світова фінансова криза не обійшла стороною національну систему кредитної кооперації. Однак, у період фінансової кризи більшість КС, на відміну від банків, продовжували здійснювати кредитування населення. Хоча, знову ж таки, на відміну від банківської системи, були  позбавлені державної підтримки. І тим не менше за даними Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України лише у 7% спілок із 679, виникли системні проблеми із платоспроможністю та ліквідністю. Принагідно зауважу, що в банківській системі цей показник, виходячи із кількості банків, що останнім часом були ліквідовані або переведені під тимчасову адміністрацію, склав щонайменше 11%. І це за умови, що під час кризи банки отримали від НБУ більше 100 млрд. грн. рефінансування, мають гарантії виконання їх зобов’язань перед громадянами з боку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Цікаво, що саме кредитні спілки нині, як і раніше, активно беруть участь у реалізації різноманітних соціальних програм для населення, а також регіональних програм, спрямованих на розвиток відповідних територіальних громад і підприємницьких ініціатив (сільськогосподарська та споживча кооперація, лікарняні каси, енергозбереження, зелений туризм, народні промисли, виробничі кластери тощо).

Завдяки системі кредитної кооперації торік вдалося зберегти та створити додатково близько 3,5 тис. робочих місць. А кредити на невідкладні потреби отримали сотні тисяч громадян.

Наша Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) об’єднує більше 627 тисяч громадян, що становить 40% від загальної кількості членів усіх КС  України, в тим числі майже 40% вкладників та 45% позичальників. У другій половині  2010 року спостерігалося, завдяки діючій програмі відновлення, зростання кількості членів кредитних спілок, які вступили до асоціації (на 4,2%). Це свідчення того, що населення бажає співпрацювати з КС, як з фінансовими установами. Активи кредитних спілок – членів ВАКС на початок 2011 р. склали 875 млн. грн. (для порівняння – у 2009 році вони становили 772,3 млн. грн.).

Найбільші темпи приросту обсягів кредитування у 2010 році були в сфері споживчого кредитування, кредитування на ведення особистих селянських підсобних господарств, на будівництво, придбання чи ремонт житла, транспортних засобів.

З метою подальшого розвитку і зміцнення кредитних спілок 1-4 червня ц. р. в Україні проведений Перший міжнародний науково-практичний форум учасників ринку кредитної кооперації. Її організували ВАКС і Севастопольський інститут банківської справи Української академії банківської справи Національного банку України за підтримки об’єднання кредитних спілок «Програми захисту вкладників». Генеральні спонсори форуму з назвою «Кредитні спілки: сучасні виклики та потенційні можливості»: Німецьке Товариство Міжнародного Співробітництва, Кредитна спілка «Одіссей» (м. Севастополь), Кредитна спілка «Азовська кредитна компанія» (м. Маріуполь).

В Програмі Форуму:

Сесія І – Зміни та доповнення до Закону України «Про кредитні спілки». Ведучі: Вікторія Волковська (Президент ВАКС), Галина Шатирко (КС Станіславська), представники державних органів (Верховної Ради України, Адміністрації Президента, Кабінету міністрів України, Державної Комісії з регулювання ринків фінансових послуг).

Сесія ІІ – Міжнародний досвіт кредитної кооперації. «практичні поради». Ведучі: Андрій Оленчик (Президент ОКС ПЗВ), Анна Гамбург (керівник Німецького проекту GIZ/DGRV «Реформування фінансової діяльності у сільській місцевості», партнери, представники ринків кредитної кооперації України, Росії, Киргизстану, Німеччини Литви, представники міжнародних фінансових організацій).

Сесія ІІІ – «Ринкова інфраструктура Нові програми», продукти та інструменти. Потенційні можливості». Ведучі: Іван Вишневський (Голова Правління Об’єднаної Кредитної Спілки Програми Захисту Вкладів), Володимир Сидоровський (КС «Анісія»), партнери, представники ринку кредитної кооперації України.

Учасники Форуму щиро дякували його організаторам, ведучим сесії за отриману інформацію про діяльність КС, за такі необхідні сьогодні поради по керівництву КС з метою якомога швидшого і результативного освоєння ними ринку фінансових послуг. І, найголовніше, ми переконались на прикладі кредитних спілок – членів ВАКС, що ситуація на ринку кредитних спілок стабілізувалася, є зараз цілком прогнозованою і набуває позитивної динаміки як з точки зору кількісних показників діяльності національної системи кредитної кооперації, так і з точки зору соціально-економічної якості такої діяльності. А це надихає на продуктивну діяльність  і нашої кредитної спілки «Єднання через Природний Закон».

Сьогодні у нас діє літня пропозиція оформлення кредитів на оздоровлення,  навчання, ремонт та інші потреби. Переплата з 1000 грн. за 10 місяців становить всього 235грн. З розрахунку на залишок кредиту ефективна процентна ставка  становить 26%. І більше ніяких скритих відсотків у вигляді комісійних, касових, страхових…

А ще цікаві у нас і депозитні програми (вклади) від 10 до 22% річних!

Заходьте до нас. Ми завжди задоволені надати Вам фінансову консультацію і фінансову допомогу!

Фото з I Міжнародного науково-практичного форуму учасників ринку кредитної кооперації. Другий зліва Микола Трифонов.

 

Учасник Форуму голова правління кредитної спілки  Микола Трифонов.

 

Наша адреса: м. Марганець, вул. Паркова,12/2, універмаг «Борисфен», магазин «Техносила» (вул. Лермонтова, 25)

Категория: Статьи Кредитного Союза | Добавил: Трифонов_НВ (21.06.2011)
Просмотров: 1520 | Рейтинг: 1.5/6
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Видео
Фото
Лента новостей
Партнеры
Калькулятор
Copyright MyCorp © 2018

TOP.zp.ua