Главная | Регистрация | Вход | RSS  


Вы вошли как Гость
Группа "Гости"Приветствую Вас Гость


Меню сайта
Вход/Регистрация
Категории раздела
Статьи Кредитного Союза [60]
Опрос
Какими услугами КС Вы, пользуетесь?
Всего ответов: 899
Он-лайн

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Погода

Каталог статей

Главная » Статьи » Статьи Кредитного Союза » Статьи Кредитного Союза

Агроинвест
USAID проект Агроінвест
Породження часу

«Зведи до необхідності все життя,
 і людина зрівняється з твариною».
У. Шекспір

Ми тому і залишаємося людиною, що постійно удосконалюємо це життя, різноманітимо його, підпорядковуємо вимогам і потребам часу.
Одне із таких породжень часу – мікрофінансування, що його пропонують населенню кредитні спілки, яких в Україні вже близько 600. Опираючись на свій поки що скромний напрацьований досвід, кредитні спілки прагнуть співпрацювати з КС різних країн світу, зокрема США. На черзі денній гостро постає зараз агрокредитування. Тут є чому повчитися в американців, які серйозно дбають про постійне збільшення в країні продуктів харчування, вважаючи цей сектор господарства таким, що визначає рівень життя населення країни. Країни, яка задає тон у світовому економічному і технічному,  а  відтак і духовному зростанні, самоудосканаленні.
Саме тут, у США, успішно діє USAID (від американського народу) Проект Агроінвест, що координує роботу по забезпеченню доступу малих та середніх сільгоспвиробників до фінансових ресурсів через кредитні спілки. Керівник Проекту USAID Агроінвест Даніель Темен, зголосився на співпрацю з Всеукраїнською Асоціацією кредитних спілок (ВАКС) Вікторією Волковською та Головою Правління «Програми захисту вкладів» Іваном Вишневським.
Для впровадження Проекту USAID Агроінвест  в Україні в листопаді 2011 року була створена Робоча група з агрокредитування при Всеукріїнській Асоціації кредитних спілок та Об’єднанні кредитних спілок «Програма захисту вкладів». До складу робочої групи запрошенні представники з усього лише 33 кредитні спілки України, в їх числі і від  Дніпропетровщини – кредитна спілка «Єднання через Природний Закон», яку очолює Микола Васильович Трифонов. Саме він був запрошений взяти участь у першому засіданні цієї Робочої групи, що відбулася 14 грудня 2011 р. у Києві у вигляді круглого столу.
В ході цього засідання був обговорений поточний стан кредитування малих та середніх виробників, представлений план дій та заходів Робочої групи на 2012-й рік, а також відбулася презентація кредитних спілок – членів Робочої групи і Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Агроінвест». Водночас був затверджений план спільної роботи Проекту, ВАКС, ПЗВ та кредитних спілок – учасників Робочої групи на 2012-й рік.
КС «Єднання через Природний Закон» з Дніпропетровщини представив Микола Васильович Трифонов через призму роботи філій свого КС по агрокредитуванню в селищі міського типу Томаківка, в селах Вищетарасівка, Червоногригорівка і Веселе у форматі Power Point. В ході неформального спілкування Микола Васильович обмінявся досвідом агрокредитування зі своїми колегами, поділився планами роботи своєї кредитної спілки «Єднання через Природний Закон», зокрема про створення її членами родових поселень, ідею облаштування яких він виношує не перший рік, навіть планує найближчим часом побудувати в подібних осередках майбутнього, котрі вже задіяні в Росії і мають множитися в перспективі.
Слід віддати належне іншим кредитним спілкам, що увійшли до складу Робочої групи на 2012-й рік. Розмір їхніх активів досить переконливий, і частка в кредитному портфелі на агрофінансування також викликає повагу. Ними визначений перелік продуктів та послуг, що пропонується виробникам як безпосередньо на сільгоспвиробництво, так і на інші потреби, що з ними пов’язані, зокрема на створення необхідної технічної бази та робочих місць. Тут дуже важливо, щоб кредити були спрямовані на виробництво сільгосппродукції, в якій регіон має нагальну потребу.
Важливість Проекту Агроінвест, розрахованого на 5 років, - його цілеспрямованість. Це проект технічної допомоги, що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID) і впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Його мета – сприяння прискоренню і розширенню відновлення економічного піднесення в Україні шляхом підтримки сільськогосподарського сектора. Це по-перше. По-друге, Проект ставить за мету допомогти Україні зміцнити її експортний потенціал та реалізувати її прагнення щодо сприяння глобальній продовольчій безпеці.
Створення Робочих груп передбачає:
-  значне збільшення обсягів кредитування малих та середніх виробників (МСВ) у сільському господарстві України кредитними спілками – як у частині кількості кредитних транзакцій, так і у загальному грошовому вимірі;
-  опанування кредитними спілками нових сучасних технологій агрокредитквання та управління пов’язаними з таким кредитуванням ризиками;
- формування належного законодавчого поля та сприятливого інформаційного простору для розвитку кредитних спілок та ринкової інфраструктури малих і середніх сільгоспвиробників, а також підвищення рівня фінансової обізнаності та знань у сфері земельних відносин серед широких верств населення.
Важко переоцінити важливість Проекту USAID Агроінвест для українських кредитних спілок, які ще тільки освоюють ринок агрокредитквання. А треба зауважити, що саме в Україні, котра має найродючіші чорноземи, значний простір для зведення тваринницьких, пташиних, рибних господарств, де не бракує працьовитих рук і де все ще високий науковий потенціал, є всі можливості створити сильний продовольчий сектор господарської діяльності. І це розуміють навіть непосвячені.
А щоб моя впевненість в тому, що наша молода держава зробить свій ривок в недалекому майбутньому у сільськогосподарському виробництві, скористаюсь нещодавно прочитаними роздумами літератури професора Гітіна: Світом править Любов, а її виразник, як стверджував Достаєвський, - Краса. Це та рушійна сила, що на його переконання здатна врятувати світ. Слід визначити, що це дуже рідкий випадок такої беззаперечної гармонії мети і засобів.
І крокують вони поруч. Краса і Любов, довгим і тернистим шляхом, долаючи перепони, ступаючи по колючках ненависті, відчуваючи і лютий вогонь критиканів, і льодяну воду непорозуміння, і тривожну радість звуків слави, тощо. Але ніколи не зупиняться вони, тому що тоді зупиниться серце Світу. І людина перестане бути його Володарем.
Метою створення Робочих груп, крім вже оприлюднених мною раніше, є запровадження ефективних механізмів та найкращих практик у діяльності кредитних спілок та їх фінансових партнерів в особі об'єднаних кредитних спілок , банків та фінансових компаній з метою забезпечення належного рівня фінансування малих та середніх сільгоспвиробників , а також опрацювання механізмів взаємодії між кредитними спілками і сільськогосподарськими кооперативами та іншими елементами інфраструктури села.
Статус учасника робочої групи дає право кредитній спілці:
- доступу до навчання, досвіду до інформації щодо агрокредитування, що буде напрацьовуватися та розповсюджуватиметься в рамках співпраці з Проектом;
- при відповідності додатковим встановленим критеріям-брати участь у окремих пілотних проектах, навчальних закордонних та внутрішньо системних поїздках, закордонне стажування, тощо - орієнтовно 2012р.;
- при відповідності додатковим встановленим критеріям - доступу до грантів проекту та фінансуванню в рамках об'єднаних кредитних спілок.
Статус учасника Робочої групи передбачає, що кредитна спілка:
- Готова впроваджувати новації в сфері агрокредитування, напрацьовані в рамках співпраці з Проектом та відповідним об'єднанням.
- Згодна поширювати набутий досвід агрокредитування та сприяти розвитку агрокредитування в рамках відповідного об'єднання.
- Має надавати інформацію за встановленою формою та на регулярній основі для моніторингу розвитку системи агрокредитування в межах відповідного об'єднання.
-  Має дотримуватися конфіденційності щодо отриманої в рамках участі в Робочій групі інформації.
В проекті задіяні умови членства:
- Членство в Робочій групі є фіксованим. Робоча група діє на підставі положення, або іншого внутрішнього документу, прийнятого відповідним об'єднанням та погодженим з Проектом.
- Діяльність Робочої групи забезпечує її координатор, який призначається відповідним об'єднанням за погодженням з проектом.
- Кредитна спілка може бути виключена зі складу учасників Робочої групи: за недотримання вимог конфіденційності, за несвоєчасне або неповне подання інформації до Проекту.
- Правила вступу та включення кредитних спілок зі складу Робочих груп прописуються у відповідних положеннях про Робочі групи.
Оговорені і критерії та умови відбору до складу Робочих груп.
Критерії та умови відбору:
-  наявність статусу фінансової установи;
-  членство в одному з об'єднань(ВАКС/ПЗВ або НАКСУ);
-  досвід на ринках фінансових послуг щонайменше 2 роки;
-  наявність досвіду кредитування сільгоспвиробників - не менше 1 року;
- питома вага кредитів, виданих сільгоспвиробникам, не менше 10% загальної суми наданих кредитів за попередній звітний рік (або останніх 12 місяців);
-  позитивна динаміка основних фінансових показників (активів, капіталу, кредитного портфелю) за попередній рік, тощо.
Зауважу, що найбільше відповідають умовам та критеріям відбору – 13 кредитних спілок з Заходу України. З Півдня та Центру відібрано по 10 спілок.
Розроблено план спільних дій Проекту USAID Агроінвест, Об'єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» та Всеукраїнської Асоціації КС.
Проект плану роботи на наступний рік заснований на:
-    вивчення потреб кредитних спілок через проведення анкетування при вступі в Робочу групу;
-    рекомендаціях спеціалістів;
-    проведення консультацій з ПЗВ та ВАКС.
Завдання: розробка методології класифікації кредитів, базові та щоквартальні дослідження поточного стану агрокредитування. Крім цього належить сформувати системний професійний підхід до кредитування сільгоспвиробників. Мається на увазі підбір консалтингової компанії, що спеціалізується на роботі з фінансуванням сільгоспвиробників, та проведення навчання:
Лютий 2012: Базові тренінги з кредитування МСП.
Квітень 2012: Тренінги з питань маркетингу фінансових продуктів для сільгоспвиробників.
Червень 2012: Тренінги з управління кредитним портфелем для КС, що кредитують для сільських виробників.
Листопад 2012: Семінари з іноземного досвіду агрокредитування.
Одним з напрямків діяльності Проекту Агроінвест є сприяння розвитку ринкової інфраструктури для малих та середніх виробників, який передбачає розвиток організації виробників, та розвиток оптових ринків.
Думаю, що читачеві буде цікаво знати, як формується додана вартість. Згідно наукового прогнозу 25% витрат піде на технологію вирощування, виробництва сільськогосподарської продукції (сировини). А 75% - на маркетинг та логістику (заготівля сировини, перероблення в конкурентоспроможний товар через сортування, зберігання та просування на ринок). Останнє - це мається на увазі реклама.
Оскільки Проект Агроінвест діятиме в Україні 5 років, важливо сказати про його очікувані результати. Це, перш за все, більш стійка, орієнтовна на ринок сільськогосподарська політика, що сприятиме зростанню інвестицій, і стійкий доступ до фінансових послуг, особливо для малих і середніх виробників (МСВ), і значно ефективніших учасників ланцюжка доданої вартості.
З кожним днем світ облагороджується, стає привабливішим. І все вагоміша в нім частка КС.

Член Робочої групи з агрокредитування

Проекту Агроінвест USAID
 Микола Трифонов

Категория: Статьи Кредитного Союза | Добавил: Трифонов_НВ (02.04.2012)
Просмотров: 958 | Рейтинг: 2.5/12
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Видео
Фото
Лента новостей
Партнеры
Калькулятор
Copyright MyCorp © 2024

TOP.zp.ua